Warsztaty pieśni miłosnych z Karoliną Rosocką Uwolnij głos


Drogie kobiety,
odłóżcie na bok obowiązki, pracę, sprzątanie i gotowanie, zostawcie mężów, kochanków i dzieci i oddajcie się czystej przyjemności, jaka płynie ze wspólnego śpiewania starych pieśni miłosnych w kobiecym gronie.
Przyjdźcie uwolnić własny, naturalny głos, głęboko pooddychać, rozbudzić ciało i ducha, wykrzyczeć do woli. Przyjdźcie spotkać się z innymi kobietami, aby wreszcie dobrze i przyjemnie spędzić czas.
Kiedyś mówiono, że śpiew jest przedłużeniem mowy. Był zatem postrzegany jako jedna z naturalnych umiejętności. Dziś śpiewamy znacznie mniej i być może właśnie dlatego odczuwamy potrzebę odkrywania własnego głosu.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Poznać Karolinę? Obejrzyj film 

Jak będziemy uwalniać głos?

Będziemy oddychać, rozluźniać ciało, parskać i gdakać, kwiczeć i syczeć, improwizować, poddamy się własnej intuicji i wyobraźni, wsłuchamy się w siebie, będzie się przyglądać naszemu głosowi, zaprzyjaźniać się z nim, zaśpiewamy wspólnie kilka pieśni tradycyjnych. Zaśpiewamy, przede wszystkim dla przyjemności wspólnego śpiewania, nie będziemy skupiać na perfekcyjnym wykonaniu, skupimy na uwolnieniu głosu.
Na warsztat weźmiemy pieśni z różnych części Polski, stare pieśni, przekazywane kiedyś z pokolenia na pokolenie. Zaśpiewamy o miłości, zarówno tej duchowej, jak i cielesnej. Będzie frywolnie, dosadnie, zabawnie ale i poetycko. W tych pieśniach można odnaleźć wiele stanów i emocji, dlatego, choć są stare, wciąż inspirują i odnoszą się do aktualnych kwestii.
Na co dzień niewiele mamy możliwości swobodnej i nieskrępowanej rozmowy, dotyczącej tak ważnej sfery naszego życia, jaką jest seksualność. Czasem podchodzimy do tego tematu zbyt poważnie, a czasem go unikamy.
Śpiewanie pieśni erotycznych wywołuje wiele zdrowego śmiechu i pozytywnych emocji, pobudza ciało i zmysły, pozwala nabrać dystansu, a nade wszystko jest przyjemne i relaksujące.
Kiedy odkrywamy swój własny i naturalnie brzmiący głos, śpiewając o miłości, dzieje się wiele dobrego. Otwieramy się na inną jakość, rozbudzamy twórczą energię w sobie.

Warsztat zaczyna się o 13:00 . Spotykamy się na parkingu przy źródełku który znajduje się przy drodze z Luabania na Przylasek.
Wspólnie wędrujemy na miejsce warsztatów ( ok 2 km) pod 7 akacji.
Wygodnie się rozgaszczamy na Łonie Matki Natury i uwalniamy głosy.
Przewidywana godzina zakończenia warsztatów -18:00
Podczas warsztatów przewidziana jest przerwa na wspólny wegetariański posiłek (organizowany przez organizatora  )
Należy zabrać ze sobą:
– matę lub kocyk
– wodę do picia
– dobry nastrój
– środek na owady

Koszt udziału w warsztatach 110 zł/osoba
Minimalna ilość uczestników : 10 ( zaproście matki, przyjaciółki, koleżanki, sąsiadki…)
Aby zapisać się na warsztaty należy wpłacić zadatek w wysokości 50 zł dodając w opisie przelewu imię, nazwisko i datę warsztatów oraz wysłać wiadomość na adres mailowy basia@foto-aktywna.pl z danymi kontaktowymi

Numer konta:
BARBARA Krupa-Kapuśniak
PKO Inteligo: 24 1020 5558 0000 8402 3421 1514

W przypadku nienazbierania grupy, odwołania warsztatów lub nieodpowiedniej pogody, wpłacane zadatki zostają zwrócone.

Miejsce spotkania:
Wielki Las Lubański – Parking “Przy źródełku” – otoczony drewnianym płotkiem.
Po prawej stronie jadąc z Lubania do Przylasku
GPS 51.070709267395365, 15.233661725776823
(Kliknij na mapę by ją powiększyć)

Warsztaty poprowadzi Karolina Rosocka, animatorka kultury oraz edukatorka seksualna, pasjonatka kultury tradycyjnej, miłośniczka śpiewania dla przyjemności.
Szukając własnego głosu oraz możliwości jego wyrażania, od kilku lat uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez etnomuzykologów, śpiewaków wiejskich oraz innych nauczycieli śpiewu (Olga Szwajgier). Kolekcjonuje tradycyjne pieśni, zwłaszcza polskie, w których odnajduje ogromne bogactwo form językowych, dawnych światopoglądów i wierzeń. W swoich projektach lubi i stara się łączyć działania z różnych dziedzin i obszarów (teatru, muzyki czy plastyki). W wolnych chwilach tworzy karolaże (kolaże analogowe): https://www.instagram.com/karollagess/