Jak, będąc fotografem, dobrze spożytkować czas wolny ?

To trudny czas dla nas wszystkich. Ze względów bezpieczeństwa powinniśmy zostać w domach. Ale to nie znaczy, że trzeba załamywać ręce.

Staraj się znaleźć też tę lepszą stronę całej sytuacji.

koronawirus fotografia

Zawsze możesz ten czas wykorzystać na odpoczynek
Nie wiem jak Ty, ale ja ciągle jestem w biegu. Może warto przeznaczyć chwilę dla siebie? Poćwiczyć jogę, zadbać o dietę, nawodnienie czy kręgosłup. Możesz też wyjść na długi spacer – tylko nie do galerii handlowej, lepiej wyjechać za miasto, poszukać wiosny i ciszy.

Nadrób zaległości
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale mój dysk pęka od nieobrobionych zdjęć. To świetny czas na nadrobienie zaległości, wywołanie RAWów i oddanie zaległych sesji.

Wywołaj zdjęcia z wakacji
Czy Ty też masz na komputerze jedynie zrzucone zdjęcia z wakacji 2016? Może to dobra pora na wspominanie przyjemnego czasu, pięknej pogody i uporządkowanie wspomnień? Polecam także wywołać zdjęcia – zaprojektować albumy, może wybrać zdjęcia do ramek?

Zainwestuj w siebie
Warto też ten czas poświęcić na naukę, odświeżenie i poszerzenie wiedzy. Może zakup odpowiedniej książki lub kursu internetowego by w nowy sezon wejść z jeszcze większą wiedzą?

Zadbaj o klientów
Jak często odświeżasz portfolio, wysyłasz klientom maile z informacjami o Twojej ofercie?
Może pora zainwestować ten czas na odświeżenie kontaktu z klientami – tymi co Cię znają i tymi, którzy dopiero się nimi staną?
Napisz posty na zaś, przygotuj galerie, posegreguj zdjęcia na Instagram i może zamów nowy baner. Wejdź w nowy sezon z przytupem.

Znajdź czas na pasję
Przejrzyj swój tajny notes z pomysłami. Może znajdziesz tam swój stary pomysł na świetny projekt, który teraz dasz radę zrealizować? Może w sieci jest konkurs w którym warto wziąć udział? 

Znajdź nowe miejscówki na sesję
Nie szukaj w mieście, poszukaj za miastem. Jest tyle pięknych miejsc z potencjałem.


Spraw by ten czas nie przeleciał Ci przez palce. Nie pozwól na to, by Facebook i inne media zmitrężyły Twoje szanse na rozwój. Jeśli potrzebujesz, odpocznij. A jeśli Cię nosi – ładuj baterie inspiracjami.

Pielęgnuj rozsądek i rozwijaj swoje pasje. <3