O foto-aktywnej

kursy fotografii

Hej! jestem Basia (Barbara Krupa) pozytywnie zakręcona fotografka.
Zakochana w życiu, wiosennym wietrze, burzach, śladach na piasku, czarnej kawie…
Po godzinach jestem mamą, książkopożeraczem, podróżocholiczką.
Uwielbiam zarażać ludzi pasją i dzielić się swoją wiedzą.

Obecnie mam za sobą 10 lat macierzyństwa i 14 lat doświadczenia w fotografii.
Po tysiącach zdjęć, które zrobiłam, przyszedł moment refleksji. Moment, gdy zaczęłam przeglądać domowe albumy i okazało się, że najmocniej kocham te zdjęcia codzienne. Zdjęcia pokazujące czas, który minął, zdjęcia będące dowodem, jak wielkie zmiany zaszły w moim życiu, na których jednocześnie każdy z nas jest sobą.

Zdjęcia niedoskonałe, ale pełne emocji i naładowane wspomnieniami. Gdy umorusane błotem dzieci skakały po kałużach, gdy brudne rączki malowały na oknach witraże, gdy bose stopy próbowały przeskoczyc przez zabawki, gdy wszystko było takie nieidealne, ale nasze – codzienne, a tak magiczne. Oczywiście, robiłam też swoim dzieciom masę zdjęć pozowanych – w końcu “fotograf” do czegoś zobowiązuje. Ale to nie są zdjęcia które teraz wiszą na ścianach. To zdjęcia, za którymi kryły się sztuczne uśmiechy i obietnice lizaków, jak zapozują. To był niemały stres dla mnie (bo zależało mi na doskonałym zdjęciu) i samych modeli (bo dzieci musiały udawać kogoś, kim nie są).
Owszem, teraz mieszam obie te sztuki, ale same sesje tworzą piękne historie i są zabawą dla nas wszystkich. I mogę Cię nauczyć, jak robić właśnie takie zdjęcia.

Odkąd zmieniłam nastawienie, zaczęłam się znów bawić fotografią, znów zaczęło mi to sprawiać przyjemność, a dzieci też chętniej wcielają się w rolę modeli.

Teraz uczę.

Uczę mamy jak robić piękne i prawdziwe zdjęcia swoim dzieciom. Uczę pasjonatów fotografii jak wejść na wyższy poziom i zamienić pasję w biznes, tworząc przepiękne zdjęcia, cudowne wspomnienia i nawiązując relacje z klientami.

Zaczęłam od prowadzenia warsztatów “Kobiece o fotografii rozmowy”, później utworzyłam grupę warsztatową “LightExplorers”. Obecnie działam “w internetach” jako foto-aktywna choć pracę z ludźmi w realu cenię sobie najbardziej.

Foto-aktywna powstała w lipcu 2018 roku 
Teraz znajdziecie mnie na YouTube ( foto-aktywna ) – gdzie publikuję filmy, instrukcje, kursy, tutoriale
Na Instagramie ( stan_sie_fotoaktywna ) – tam zawsze na Instastories są najświeższe wieści, wyzwania, backstage, Live’y
I w grupie na Facebooku (foto-aktywna.pl Pozytywne o fotografii w kobiecym gronie) gdzie staram się odpowiadać na Wasze pytania i komentować zdjęcia.

Kocham fotografię.
Cenię ją za możliwości jakie daje. Za zdolność opowiadania, kreowania, zatrzymywania czasu
i budowania emocji. Często jest dla mnie pamiętnikiem, zapisem moich odczuć, przeżyć, notatkami.
Jestem osobą dość mocno nierozgarniętą, introwertykiem- fotografia pozwala mi zachować kontakt, oswoić się, uporządkować to wszystko co dzieje się wokół i we mnie, zapamiętać, zachować obecność i nieobecność zarazem.
Szukam, cały czas szukam i mam nadzieję że zawsze będę mogła to robić 🙂

Jeśli chcesz razem ze mną wejść w świat fotografii, zbudować pewność siebie, znaleźć swój styl,  okiełznać technikę, zakochać się w zdjęciach, robić lepsze zdjęcia swojej rodzinie, stać się fotografką rodzinną?
Zapraszam Cię na Indywidualne WARSZTATY u Ciebie w domu!

A jeśli chcesz mi po prostu podziękować za to co robię, powiedzieć “fajnie że  jesteś”
możesz stać się patronem foto-aktywnej na Patronite.
Własnie dzięki waszemu wsparciu mogę się dzielić z Wam swoja wiedzą za darmo

Zapraszam Cię do mojego świata gdzie dzielę się wiedzą, poszukiwaniami, doświadczeniami i pozytywną strona fotografii! Razem ze mną stań się foto-aktywna.

Kontakt ze mną:

basia@foto-aktywna.pl